akson logo
kids_small_2 active_small senior_small women_small

KIDSStrefa dla dzieci

Pionizatory, chodziki, wózki, piłki...

ACTIVE

Strefa dla aktywnych

Sprzęt fitness, wózki aktywne, ortezy

Senior

Strefa dla seniorów

Balkoniki, podpórki, materace, łóżka, laski

Women

Strefa dla kobiet

Artykuły dla amazonek, artykuły przeciwżylakowe, aparaty korygujące haluksy, bielizna...

wypozyczalnia

Infolinia: 32 202 54 95

wypozyczalnia@akson.pl

O wypożyczalni

Firma Akson świadczy usługi wynajmu profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego na terenie całej Polski za pośrednictwem: Ogólnopolskiej Wypożyczalni Sprzętu Medycznego drogą WYSYŁKOWĄ (wysyłka z Katowic - prosimy o kontakt pod numerem tel.: 32 202 54 95) oraz wynajem sprzętu w naszych sklepach medycznych.

W ofercie wypożyczalni:

 • Łóżko szpitalne - Łóżko rehabilitacyjne 
 • Wózek inwalidzki
 • Kule łokciowe
 • Balkonik / Podpórka
 • Koncentrator tlenu 
 • Podnośnik / pionizator

*(w zależności od lokalizacji wypożyczalni asortyment może się różnić, prosimy zapoznać się z ofertą znajdującą się w zakładkach „wypożyczalnia wysyłkowa” oraz „wypożyczalnie stacjonarne”):

Możliwe, że zamiast wynajmować produkt z naszej wypożyczalni korzystniej byłoby dla Państwa zakupić go w naszych sklepach medycznych na terenie  całego kraju (znajdź najbliższy sklep) lub w naszym sklepie internetowym
We wszystkich naszych sklepach realizowane są wnioski NFZ!

 • Na wcześniejsze życzenie klienta wystawiamy faktury VAT.
 • Numer konta bankowego: 77 1090 0004 9790 0000 9999 1111.

Wypożyczalnie stacjonarne

Nasze wypożyczalnie stacjonarne znajdują się w następujących miastach:

MIASTO TELEFON  
Bielsko-Biała tel. 33 821 82 88  
Bielsko-Biała tel. 33 819 95 28  
Bydgoszcz  tel. 52 345 60 06  
Bytom tel. 32 387 59 98  
Gdynia tel. 58 620 06 97  
Gliwice tel. 32 231 75 33  
Kłobuck tel. 34 319 83 05  
Katowice tel. 32 252 33 02  
Kędzierzyn Koźle tel. 77 472 30 15  
Kępno tel. 62 782 20 59  
Kraków tel. 12 431 12 40  
Kutno tel. 24 254 17 10  
Nowy Sącz tel. 18 440 87 27   
Ostrowiec Świętokrzyski tel. 41 265 12 33  
Oświęcim tel. 33 844 34 09  
Piekary Śląskie tel. 32 284 11 92  
Piotrków Trybunalski tel. 44 645 95 56  
Płock tel. 24 269 16 57  
Przemyśl tel. 16 677 50 99  
Sieradz tel. 43 822 00 46  
Słupsk tel. 59 840 16 34  
Sosnowiec tel. 32 360 40 72  
Świdnik tel. 81 468 14 44  
Tarnowskie Góry tel. 32 287 21 63  
Wadowice tel. 33 823 57 93   
Włocławek  tel. 54 411 67 78  

 

Wypożyczalnia wysyłkowa

 


Nasze produkty do wynajmu są urządzeniami używanymi, jednocześnie są one specjalnie czyszczone
i serwisowane przed oddaniem do najmu.

Sprzęt Cena / miesiąc Kaucja zwrotna Koszty transportu
Łózko rehabilitacyjne metalowe ** 123 zł 500 zł 147 zł
Wózek inwalidzki 70 zł 100 zł 19 zł
Koncentrator 123 zł 500 zł 25 zł
Balkonik (Podpórka) 25 - 50 zł* 40 zł 19 zł

**Łóżko rehabilitacyjne jest złożone i zapakowane na palecie „Euro standard” wg wytycznych firmy kurierskiej.
  *Cena uzależniona jest od rodzaju podpórki

 • Na wcześniejsze życzenie klienta wystawiamy faktury VAT.
 • Pieniądze należy wpłacać na następujący nr konta: 77 1090 0004 9790 0000 9999 1111.
 • Pracujemy od poniedziałku do piątku od 8:15 - 15:30.

UWAGA!!!

 • Minimalny okres wypożyczenia sprzętu w opcji WYSYŁKOWEJ wynosi 2 miesiące.
 • Na życzenie możemy wysłać łóżko w częściach, bez zapakowania go na palety „euro standard”, natomiast koszt transportu może wynieść nawet kilkaset złotych. Cena za taki transport ustalana jest wtedy indywidualnie przez klienta z firmą kurierską.
 • Każdy klient, aby mógł dokonać najmu towaru Akson musi zaakceptować warunki najmu oraz oświadczyć, iż samodzielnie rozłoży towar po jego dostarczeniu do niego jak również samodzielnie towar złoży i zapakuje w odpowiednie opakowanie lub na paletę "euro" (duże gabaryty sprzętu np. łóżko rehabilitacyjne) w celu zwrotu towaru po rozwiązaniu umowy.
 • Akson nie będzie ponosił dodatkowych kosztów transportu w przypadku jeżeli klient nie przygotuje towarów zwracanych,
  po rozwiązaniu umowy najmu w sposób zalecany przez firmę Akson.
 1. w rozmowie z obsługującym infolinie pracownikiem firmy Akson przekazać oświadczenie zawierające:
  • dokładne dane klienta z numerem PESEL i seria i numerem dowodu osobistego klienta
  • miejscem dostawy,
  • numerem telefonu kontaktowego
  • oczekiwanym terminem dostawy towaru
  • precyzyjnie rodzaj, typ, nazwę i ilość towaru jaki klient wynajmuje od firmy Akson
  • oświadczenie o samodzielnym rozłożeniu i złożeniu towaru jaki wynajmuje
  • oświadczenie o wpłacie przed dostawą towaru na konto wpłat podane przez pracownika firmy Akson - kaucji zwrotnej, koszt transportu do klienta, opłatę najmu za pierwszy miesiąc najmu.
 2. Po wpłacie kaucji zwrotnej, kosztów transportu i czynszu najmu z góry za pierwszy miesiąc pracownik firmy Akson zleca wysyłkę towaru do klienta przesyłką kurierską.
 3. Do przesyłki dodana jest instrukcja obsługi towaru, karta informacyjna o terminach kolejnych wpłat za najem oraz 2 egzemplarze umowy najmu z wpisanymi danymi o najmie zgodnie z oświadczeniem klienta, podpisane przez Akson.
 4. Kurier w momencie dostawy towaru do klienta zobowiązuje klienta do podpisu umowy przed jej potwierdzeniem odbioru, a oryginał umowy podpisany przez klienta dostarcza zwrotnie do firmy AKSON.
 5. W momencie dostarczenia towaru i zwrotu podpisanej dla Akson umowy rozpoczyna się okres najmu
 1. Wysłać na adres mailowy wypozyczalnia@akson.pl wstępne zamówienie.
 2. Po uzgodnieniu z pracownikiem firmy Akson, wypełnić w całości formularz zamówienia towarów do wypożyczenia dostępny na niniejszej stronie internetowej w zakładce "formularz zamówienia" i wysłać go klikając na przycisk wyślij.
 3. Procedura zamówienia internetowego wymaga potwierdzenia oświadczenia woli klienta w formie, przesłanie zanim dojdzie do realizacji zamówienia prośby mailowej wypożyczalni Akson - o potwierdzenie adresu mailowego klienta do składania oświadczeń woli i tym samym mailem potwierdzenia danych do zamówienia i składanych oświadczeń - jest to typowa procedura stosowana np. w sklepach internetowych.
 4. Po otrzymaniu potwierdzenia mailowego oczekujemy wpłaty od klienta podobnie jak w zamówieniu telefonicznym - kaucji zwrotnej, kosztów transportu do klienta, jednomiesięcznego czynszu najmu z góry.
 5. Po wpłacie kaucji zwrotnej, kosztów transportu i czynszu najmu z góry za pierwszy miesiąc, zlecamy wysyłkę towaru do klienta przesyłką kurierską.
 6. Do przesyłki dodana jest instrukcja obsługi towaru, karta informacyjna o terminach kolejnych wpłat za najem oraz 2 egzemplarze umowy najmu z wpisanymi danymi o najmie zgodnie z oświadczeniem klienta, podpisane przez Akson.
 7. Kurier w momencie dostawy towaru do klienta zobowiązuje klienta do podpisu umowy przed jej potwierdzeniem odbioru a oryginał umowy podpisany przez klienta dostarcza zwrotnie do firmy AKSON.
 8. W momencie dostarczenia towaru i zwrotu podpisanej dla Akson umowy rozpoczyna się okres najmu
 1. Klient pisemnie lub za pomocą zarejestrowanego oświadczenia woli daje znać o rozwiązaniu umowy najmu, Oświadczenie klienta musi zawierać informacje o samodzielnym przygotowaniu towaru do transportu przesyłką kurierską np. łóżka rehabilitacyjnego na europalecie oraz , czy kaucja zwrotna ma być przelana na konto, z którego dokonywane były wpłaty klienta czy klient życzy sobie zwrotu kaucji przekazem pocztowym.
 2. Klient samodzielnie składa towar do transportu, w szczególności samodzielnie składa łóżko na palecie euro jaka we własnym zakresie organizuje.
 3. Po złożeniu towaru do transportu i wpłacie ostatniej raty najmu wraz z kosztami transportu zwrotnego pracownik firmy Akson w imieniu firmy Akson zamawia odbiór przesyłki w firmie kurierskiej (Prosimy nie zamawiać przesyłki kurierskiej zwrotu towaru z najmu Akson, we własnym zakresie dlatego, że może się to wiązać ze znacznym wzrostem kosztów transportu, jaki klient musiałby ponieść)
 4. Ruch towaru z przesyłkami kurierskimi wypożyczalni nadzoruje pracownik firmy Akson.
 5. Magazyn Akson po otrzymaniu przesyłki z towarem wypożyczalni jest zobowiązany niezwłocznie, nie później niż na 2 dzień po dostawie sprawdzić kompletność i stan techniczny towaru i przekazać natychmiast swoje uwagi pracownikowi wypożyczalni firmy Akson, w formie mailowej, na adres wypozyczalnia@akson.pl
 6. Jeżeli Stan techniczny i kompletność towaru nie budzi wątpliwości magazynu pracownik firmy Akson, zleca zwrot kaucji zwrotnej w pełnym wymiarze do klienta.
 7. Jeżeli stan techniczny towaru bądź jego kompletność budzą wątpliwości magazynu - Magazyn spisuje notatkę pisemna z odbioru i stanu towaru po jego zwrocie wraz z dokumentacją zdjęciową i przesyła tego samego dnia do biura firmy Akson w Katowicach na ręce specjalisty firmy Akson.
 8. Specjalista firmy Akson w drodze polubownych negocjacji ustala z klientem ewentualne braki towaru lub rodzaje uszkodzeń.
 9. Jeżeli uszkodzenia lub braki są z winy klienta, to specjalista firmy Akson na podstawie opinii serwisu Akson, zleca zwrot kaucji zwrotnej za towar na ręce klienta, w kwocie pomniejszonej o koszty jakie musi ponieść Akson za doprowadzenie towaru do stanu prawidłowego.
 10. W sytuacjach wyjątkowych, szczególnie kiedy obecny klient Akson samodzielnie znajdzie nowego klienta na wypożyczenie sprzętu, który wziął w najem od firmy Akson, istnieje możliwość przygotowania i sprawdzenia kompletności towaru i jego stanu technicznego przed wysyłką przez przedstawiciela Akson lub odbiór towaru wraz ze złożeniem nie za pomocą przesyłki kurierskiej lecz z pomocą PH firmy Akson.
 11. Jeżeli towar zwrócony jest kompletny i nastąpił zwrot kaucji dla klienta - umowę uznaje się za rozwiązaną.

Do pobrania

Szanowni Państwo,
Poniżej znajdziecie najważniejsze dokumenty i instrukcje do pobrania.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt:

Formularz zamówienia

Formularz zamówienia

Działając we własnym imieniu, oświadczam, że poniższe dane są moimi danymi i że wysyłając niniejszy formularz zamawiam do wynajmu, poniżej opisany sprzęt od firmy Akson Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.

Oświadczam również, że samodzielnie rozłożę i zamontuję sprzęt jaki wynajmuje oraz samodzielnie zdemontuję i zapakuję go do transportu zwrotnego zgodnie z regulaminem Ogólnopolskiej Wypożyczalni Sprzętu Medycznego Akson. Wszelkich płatności, jakie są wymagane przed dostawą sprzętu oraz w trakcie trwania umowy najmu dokonam w terminie.

Prosimy wypełnić wszystkie wymagane pola.

Dane klienta
Informacje o dostawie
Informacje o towarze

Oświadczam, że wysyłając niniejszy formularz działam we własnym imieniu i wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie przez AKSON Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k z siedzibą w Katowicach przy ul. Kościuszki 346a, moich danych osobowych w celu realizacji niniejszego zamówienia i w celach marketingowych, teraz i w przyszłości, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zmianami).

Oświadczam, iż mam wiedzę, że:

 1. Administratorem moich danych osobowych jest AKSON Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. z siedzibą w Katowicach przy ul. Kościuszki 346a.
 2. Mam prawo i możliwość wglądu do swoich zgromadzonych danych, ich modyfikacji lub żądania ich całkowitego usunięcia.